Bieganie dla początkujących Tylko pomyśl: jakby to było gdybyś…

Bieganie dla początkujących Tylko pomyśl: jakby to było gdybyś…

...poznał jeden trki, dzięki któremu w łatwy sposób biegałbyś bez zadyszki coraz szybciej?
Bieganie dla początkujących

DLACZEGO TAK WIELU LUDZI NIE LUBI BIEGANIA? 

Jak długo powinna trwać nauka biegania? Dlaczego tak wielu początkujących biegaczy nie potrafi wytrwać w nauce dłużej niż 2-3 msc? W czym tkwi sekret nauki łatwego biegania i robienia postępów biegowych? 

 

autor Adam Krzyżanowski

Czytaj do końca, tam prowadzi droga do rozwiązania biegowych problemów. 

Na 2000 początkujących biegaczy, po 3 msc z różnych przyczyn, pozostaje 1000 osób. Dalej jest tylko gorzej. Po kolejnych 3 msc statystycznie w śród uczących się biegaczy zostaje średnio 400 osób. 

To bieganie jest takie skomplikowane? Jest coś takiego jak bieganie dla początkujących?

O bieganiu można napisać książkę? Nie wierzę, są książki o bieganiu? Ale co jest takiego w bieganiu, co można opisać na 500 str? Pyta koleżanka, siedzą obok mnie na weselnym garden party. 

“Nienawidzę biegać”, podkreśla druga znajoma, siedząca po przeciwnej stronie stołu. 

Ale Adam, ty biegasz tyle lat, co jest takiego w tym sporcie, jak można go polubić? Odkąd pamiętam nie cierpię biegać, to zaczęło się na zajęciach w-fu. biegi na 150, 400, 800 metrów. Przecież tego nie dało się wytrzymać, mówi znajoma. Dlatego, gdy skończyłam szkołę tak skończyła się moja znajomość z bieganiem. 

Miałem dokładnie to samo przemknęło mi w myślach. Co takiego bieganie daje, że Ty tak biegasz? O moich początkach pisałem w tym artykule kliknij link i czytaj

Dalej odpowiadam koleżance: “gdybyśmy poszli razem na trening to w krótkim czasie nauczyłbym Cię, jak umiejętnie zacząć, by polubić bieganie.” 

Bieganie dla początkujących. Wróćmy do tematu.

I co rozumiesz przez początki biegania? Znam osoby, biegające pół roku, a popełniają błędy podobnie jak początkujący, jakby wyszli na pierwszy trening.

Bóle kości, łydek, piszczeli, kolan, problemy z zerwaną kaletką, zwichnięcia słabych kostek. To wierzchołek góry lodowej biegania początkujących amatorów sportowców, ponieważ większość początkujących uważa bieganie, że to po prostu założyć buty, dres i wyjść pobiegać tak. 

Gdyby to było takie proste, każdy potrafiłby wsiąść do lamborghini i zacząć jeździć jak Schumacher. 

Wyobraź sobie, że Twoje ciało jest jak super auto lub bolid formuły pierwszej, odkryte po latach postoju w starej stodole. Niedoszły kolekcjoner, ukrył swój dobytek tak dobrze, że po jego śmierci skarb się odnalazł. Dopiero po ściągnięciu plandeki, odkurzeniu, wyczyszczeniu, wymianie olejów, filtrów i wszystkich zdezolowanych części, odkrywasz piękno i pełną moc możliwości.

W przypadku Twojego ciała może być podobnie!

Gdy mama cię rodzi, nie interesują Cię Twoje słabości. Jesteś “prawie” doskonały, no może z wyjątkiem “spalin” :-).  Ograniczenia, nakładane przez przewrażliwionych rodziców, zatrzymują na stałe pewność siebie bobas “biegacza”, ponieważ troska rodziców jest na bardzo wysokim poziomie.

Zmniejszają nieograniczoną wiarę w możliwości w zdobyciu każdej szafy w pokoju, a tapczan czy łóżko zamiany w najlepszą trampolinę do lądowania. 

Wracając do biegania. Dlaczego tak wielu ludzi pogrąża się na początku biegania? 

Napotykają ogromną ścianę ograniczeń, związanych z zaniedbaniem zdrowa, fizyczności ciał i wiary w siebie. Nie wiedzą, do kogo mogą zgłosić się po poradę.

Brak wytrzymałości organizmu, szalejące serce i tętno chcące eksplodować w Twoim ciele. Zbyt duża waga ograniczająca, już od początku możliwości biegowe. Nogi odmawiające posłuszeństwa, bóle mięśni. Płytki lub zbyt głęboki oddech i zadyszka z tym związana. Trzymanie jednostajnego tempa podczas biegu czyli brak umiejętności utrzymania na jednym poziomie. 

Na koniec wykańcza motywacja i systematyczność, a raczej ich brak.

Ta świadomość mnie przytłacza. Jednak jestem tutaj, żeby Ci pomóc. 

Mogę polecić Ci setki książek do przeczytania. Wiele aplikacji do pomocy, i jeszcze więcej gotowych rozwiązań do zastosowania. Skąd wiem, z czym się mierzysz?

Kilka lat temu przeszedłem pewną metamorfozę i zrzuciłem z siebie płachtę ukrywającą siłę, moc i energię. Moją motywacją było przede wszystkim zdrowie, którego potrzebowałem, do umiejętnego prowadzenia i rozwijania firmy i dla uzyskania stabilności finansowej.

To wtedy bieganie stało się moim odkryciem, pasją i codziennością. Chcę bardzo mocno pomóc Tobie w odkryciu drogi do lekkiego i swobodnego biegania. 

I tutaj przychodzi rozwiązanie, które przede wszystkim Tworzę dla początkujących biegaczy. 

To E-booka bieganie dla początkujących z rozwiązaniem najczęściej spotykanych problemów na początku poznawania tej aktywności.

Obojętnie, czy chcesz zacząć aktywność na świeżym powietrzu. Czy Biegać 5 czy 10 km, często początkujący biegacza staje  przed podobnymi ograniczeniami swojej fizyczności i braku wsparcia mentalnego i motywacyjnego.

Plan treningowy, wsparcie biegowe czy nauka biegania pod okiem trenera i kurs online o bieganiu dają ogromne możliwości. Te narzędzia z pewnością przesuną Twoją wiedzę i możliwości biegowe. Jednak odkryłem, że pomiędzy decyzją o bieganiu, podjęciem systematycznego zmotywowanego biegania, jest pewna niebezpieczna przestrzeń, w której bardzo wielu ludzi wpada i nie potrafi wydostać się za jej granice. 

Przede wszystkim biegaczu proszę Cię,  wejdź na ten formularz i odpowiedz na to jedno proste pytanie. Potrzebuję około 100 odpowiedzi (mam już 20), ponieważ chcę dostrzec najczęściej powtarzające się problemy biegowe i opisać w E-booku, który możesz traktować, że będzie pisany z pewnością “dla Ciebie”. 

Zmierzając do końca tego artykułu i sekretu nauki łatwego biegania. 

Tyle ilu ludzi zaczynających bieganie, tyle powstaje różnych zestawów problemów, mogących wykluczyć Cię z biegania. 

Ja chętnie zbiorę te wszystkie problemy i odkryję przed Tobą sekrety nauki łatwego biegania.

Rozwiązania najczęstszych problemów biegowych, właśnie się zaczyna. Ja zadaję pytanie. Ty odpisujesz. Ja tworzę e-booka. Ty czytasz i robisz w łatwy sposób postępy biegowe. 

Czekam z niecierpliwością na Twój wypełniony formularz. 

Tylko jedno pytanie i Twoje 2 minuty. To maks ile zajmie Ci odpowiedź. Obserwuj Fanpage PPZ,  tam znajdziesz najświeższe informacje kiedy ruszy E-book.

Bardzo Ci dziękuję. Adam.

Please follow and like us:
error
fb-share-icon
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
%d bloggers like this: